ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД

Постійно діючий

Про Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо оскарження рішення третейського суду та видачі виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду"

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

від 04.03.2011 р. N 01-06/216

Господарські суди України 


Про Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо оскарження рішення третейського суду та видачі виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду"

Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України щодо оскарження рішення третейського суду та видачі виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду" від 03.02.2011 N 2980-VI (далі - Закон), який набирає чинності з дня його опублікування.

У зв'язку з цим Вищий господарський суд України вважає за необхідне звернути увагу на таке.

1. Господарський процесуальний кодекс України доповнено положеннями, які передбачають порядок розгляду господарськими судами справ про оскарження рішень третейських судів та про видачу виконавчих документів на примусове виконання рішень третейських судів, утворених відповідно до Закону України "Про третейські суди".

2. Декретом Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.93 N 7-93 не передбачено справляння державного мита із заяв про скасування рішень третейського суду та про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду, а постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 N 1258 "Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення судових процесів, пов'язаних з розглядом цивільних та господарських справ, та їх розмірів" - розміру названих витрат з відповідних заяв.

Отже, до внесення необхідних змін до зазначених Декрету і постанови у господарських судів немає правових підстав для повернення названих заяв у зв'язку з несплатою державного мита чи не оплатою витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

3. До вирішення питання стосовно визнання такими, що втратили чинність, рекомендацій президії Вищого господарського суду України від 11.04.2005 N 04-5/639 "Про деякі питання практики застосування господарськими судами Закону України "Про третейські суди" (з подальшими змінами) вони враховуються господарськими судами у розгляді справ у частині, що узгоджується з Законом.

4. З повним текстом Закону можна ознайомитися також в юридичних інформаційно-пошукових системах, зокрема, "Законодавство" та "ЛІГА".

Голова Вищого
господарського суду України 


В. Татьков 


© Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА», 1991 - 2011
© ТОВ «ЛІГА:ЗАКОН», 2007 - 2011