ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД

Постійно діючий

Наказ господарського суд про примусове виконання рішення третейського суду може бути отриманий і у випадку оскарження цього рішення після відкриття судом справи про видачу наказу .

     Відповідно до ст.55 Закону України «Про третейські  суди» рішення третейського суду підлягає негайному виконанню, тобто це рішення на відміну від рішення державного суду набирає законної  сили одразу з його прийняттям . Проте для примусового виконання цього рішення виконавчою службою стягувач повинен звернутись до відповідного апеляційного суду за отриманням виконавчого документу ( ст.352 ГПК, ст.483 ЦПК).

         За ч.ч.1, 2  ст.354 ГПК , ч.ч.1,2 ст. 485 ЦПК заява про видачу виконавчого документу розглядається  15 днів або 30 днів у разі, якщо сторона справи заявила клопотання про витребування третейської справи.

         За ч.4 ст.354 ГПК ( ч.4 ст.485 ЦПК) провадження у справі про видачу наказу зупиняється, якщо раніше судом було відкрито провадження у справі про скасування рішення третейського суду.

          Відповідно, якщо заяву про скасування рішення третейського суду подано після порушення справи про видачу наказу на рішення третейського суду остання не підлягає обов’язковому зупиненню, про що сказано у п.31,32 постанови Касаційного господарського суду від 25.03.2021 у справі № 873/148/20