Постійно діючий
ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД
при Асоціації Українських банків

Розгляд господарським судом справи про визнання недійсним третейського застереження або договору з третейським застереженням не є підставою для задоволення клопотання про зупинення розгляду справи про скасування рішення третейського суду або справи про ви

          За висновками Касаційного господарського суду, викладеними у постановах від 18.07.23 р. у справі № 875/387/21 ( https://reyestr.court.gov.ua/Review/112312442) та від 21.02.23 р. у справі № 874/11/22 (https://reyestr.court.gov.ua/Review/109239613) розгляд господарським судом справи про визнання недійсним третейського застереження або договору з третейським застереженням не є підставою для задоволення клопотання про зупинення розгляду справи про скасування рішення третейського суду або справи про видачу виконавчого документу на примусове виконання рішення третейського суду.

         «Відповідно до пункту 5 частини першої статті 227 ГПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Разом з тим суд не може посилатися на об`єктивну неможливість розгляду справи у випадку, коли зібрані докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

           Сама по собі взаємопов`язаність цих справ ще не свідчить про неможливість розгляду  справи про скасування рішення , якщо  незалежно від результату розгляду справи про визнання недійсним третейського застереження суд має достатньо правових підстав для розгляду та вирішення по суті справи про скасування рішення третейського суду .

           Подальше визнання недійсними як договору в цілому, так і окремих умов договору може бути підставою для перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами.”

 

 

aub logo 100 cropped logo
 
 
 
 

При використанні матеріалів Третейського суду при АУБ цитуванння веб сторінки є обов'язковим

Сopyright © 2019.