ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД

Постійно діючий

Зростає кількість банків, що звертаються за розглядом спорів до третейського суду


8.07.2011 року Верховною Радою був прийнятий законопроект № 7530 «Про судовий збір». За цім законопроектом  збільшується плата (судовий збір)  за розгляд позовних заяв у загальних та господарських судах. Законопроектом також передбачалось введення значної плати за видачу виконавчого документу на рішення третейського суду у розмірі  1 мінімальної заробітний плати (МЗП) за видачу виконавчих документів загальним судом, та 2 МЗП  за видачу наказу господарським  судом. Зараз МЗП становить  960 грн. 
 

При підготовці законопроекту до другого читання профільним комітетом ВРУ були частково враховані пропозиції АУБ про зменшення цієї ставки. Прийнятим законом «Про судовий збір»  встановлений  судовий збір за видачу виконавчих документів загальними судами – 0,2 МЗП, замість 1 МЗП, що передбачалось у законопроекті після першого читання, та – за видачу наказу господарського суду – 1,5 МЗП, замість 2 МЗП.    

Як наголошують в АУБ, прийняті ВРУ ставки судового збору за видачу виконавчих документів на рішення третейського суду не завадять позивачам продовжувати подавати позови до третейського суду, оскільки у третейському суді плата за розгляд позовів залишається незмінною  та меншою, ніж плата за розгляд позовних заяв у державних судах для більшості позовів.  

Нагадуємо, що  АУБ є засновником  третейського суду, який зараз є одним з найбільших третейських судів України. За минулий рік третейським судом АУБ розглянуто більш ніж 18000 позовів, що надійшли від 19 банків. Це значно більше, ніж у 2009 році.