ТРЕТЕЙСЬКИЙ СУД

Постійно діючий

Семінар, організований KPMG, на тему «Судові перспективи боржників та кредиторів» за участю адвокатів KPMG, юристів банків , колекторів, представників НБУ, голів третейських судів, представника Третейської палати України


21 квітня ц.р. у Києві відбувся семінар організований KPMG на тему «Судові перспективи боржників та кредиторів» за участю адвокатів KPMG, юристів банків , колекторів, представників НБУ, голів третейських судів, представника Третейської палати України. Представник Третейської палати розповив про останню практику розгляду третейськими судами позовів до фізичних та юридичних осіб позичальників та поручителів.

Доповідач звернув увагу присутніх на те, що висновки Верховного Суду України про не підвідомчість третейським судам спорів за участю споживачів зроблені за результатами оцінки обмеженого коло доводів, які розглядав Верховний Суд України. Законодавством з компетенції третейського суду не виключені спори щодо захисту прав кредиторів за позовами кредиторів до споживачів та спори за позовами кредиторів до позичальників за валютними кредитами.

Продовження практики розгляду таких спорів третейськими судами та оскарження скасувань рішень третейських судів з новими доводами дозволить з часом змінити практику державних судів, яка раптово була змінена у 2015 році у зв’язку з висновками Верховного Суду України у деяких справах. Доводи, які не розглядались Верховним Судом України викладені у двох зверненнях Третейської палати до ВСУ що розміщені сайті Третейської палати України та третейського суду при АУБ. Обмеження прав кредиторів на захист їх прав у третейському суді, у тому числі за позовами до споживачів та позичальників за валютними кредитами, суперечить Конституції України, Директиві ЄС № 2013/11/EU від 21.05.2013 року «Про альтернативне вирішення спорів зі споживачами» та є підставою для звернення до ЄСПЛ.